5 filmów z 2016 roku, które warto zobaczyc

18:31

Cześć,
Ostatno sporo czasu spędzam na oglądaniu filmów. Przez ostatni miesiąc obejrzałam ich chyba z 15. Tylko pięć z nich spodobało mi się na tyle, aby mogła je komuś polecić.

Znalezione obrazy dla zapytania watch film gif
1. Iluzja 2 


To zdecydowanie mój faworyt. Fani pierwszej części z pewnością się nie rozczarują. Czterej jeźdźcy powracają w wielkim stylu. Zostają jednak wrobieni i wykorzystani przez niejakiego Waltera Mabry'ego. Fabuła jest interesująca. Posiada kilka naprawdę zaskakujących momentów. "Iluzja 2" jest przeładowana efektami specjalnymi. Widzowie mogli się o tym przekonać chociażby w scenie przekazywania sobie karty z chipem."Iluzja 2" jest przeładowana efektami specjalnymi. Można się o tym przekonać chociażby w scenie przekazywania sobie karty z chipem. Jeśli chodzi o grę akorską to nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo podobała mi się gra Daniel'a Radcliffe'a. Idealnie pasował on do roli Waltera Mabry'ego.Rewelacyjna strona audiowizualna czyni film jednym z najlepszych filmów roku 2016. I pamiętaj – im uważniej patrzysz, tym łatwiej cię oszukać...

2. Legion Samobójców


Czarna komedia o poczciwcach, którym los zbyt mocno poplątał życiorysy. Fabuła przypomina komiksowe uniwersa.  Deadhsot tęskni za córką, która zapamiętała go jako drania, El Diablo chciałby cofnąć czas i znowu posiadać rodzinę, którą zabił w przypływie gniewu, zaś Harley Quinn jest do szlaeństwa zakochana w Jokerze. Amanda Waller postanawia stowrzyć drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego bytu. Dynamika relacji pomiędzy postaciami jest najciekawszą rzeczą jaką oferuje nam reżyser. Bohaterom nie brakuje ekranowej charyzmy. Niestety w filmie jest mnóstwo niekonsekwencji fabularnych, dziur logicznych i nieścisłości, aczkolwiek film i tak bardzo dobrze się ogląda. 

3. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

\

Rok 2016 zdecydowanie można nazwać rokiem superbohaterów. Był już Batman kontra Supreman, Daredvil kontra Punisher.. teraz nastał czas na pojedynek pomiędzy dwoma najpopularniejszymi postaciami Marvela: Kapitan Ameryka vs Iron Man. Po wydarzeniach w Avengers: Czas Ultrona Kapitan Ameryka z nowym zespołem Avengers muszą sobie poradzić z kolejnym międzynarodowym problemem. Władze państw próbują wprowadzić ustawę regulującą działania superbohaterów oraz określenie, kiedy korzystać z pomocy Avengers. Film posiada spektakularne widowisko. Bracia Russo po raz kolejny dowodzą, że w temacie piorących się po gębach nadludzi nie mają sobie równych. Najlepszym fragmentem filmu jest starcie drużyny Kapitana z drużyną Iron Mana na płycie niemieckiego lotniska. Jest to chyba najdoskonalsze wcielenie idei superbohaterskiej bijatyki, jakie kiedykolwiek zaszczyciło ekran kinowy.

4. Kiedy gasną światłaCiemności lepiej się bać. 
Bohaterem jest młody chłopak, który mieszka z samotną matką. Ojciec kiedyś ich opuścił, a siostra poszła na swoje. Dom, w którym mieszkają zamieszkuje pewna krwiożercza istota, która ujawnia się gdy tylko zgaśnie światło. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo... zwłaszcza Kiedy gasną światła. Filmowi Sandberga nie da się jednak odmówić chwytliwego pomysłu i jeszcze lepszych bohaterów, którzy od razu wzbudzają sympatię. To zdecydowanie film, który straszy klimatem. Twórcom udało się stworzyć spójną, mroczną opowieść, bohaterów, którym kibicujemy, i rozegrać wszystkie ograne schematy kina grozy w sposób, który nie zniechęca widza. 


5. Alicja po drugiej stronie lustra Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Na miejscu okazuje się, że Szalony Kapelusznik stał się jeszcze bardziej szalony, a demony z przeszłości nie dają mu spokoju. Żeby uratować przyjaciela i Krainę Czarów przed zagładą, Alicja musi zmierzyć się z Czasem. Niestety czas dla postaci nie został rozdzielony sprawiedliwie. Pojedyncze sceny z udziałem Białej Królowej, Absolema, Kota z Cheshire, Mniamałyg pozostawiają lekki niedosyt. Jednakże swoją treścią i genialnymi efektami wiele nadrabia. Rozkochanym w magii widzom powinno to wystarczyć. A wy jakie filmy polecacie?

You Might Also Like

0 komentarze